9 przepisów na podbicie libido

4305-4054-wu.jpg

Zapoznaj się z kilkoma wypróbowanymi sposobami na to, żeby bardziej Ci się chciało oraz żeby twoja i partnerki satysfakcja z seksu była o wiele większa.

Oto kilka prostych porad, żeby w twojej sypialni zrobiło się naprawdę przyjemnie!
1. Dotykaj ją
Jeśli będziesz codziennie dotykał partnerkę, twój organizm zacznie produkować hormony, które przysporzą się do wzmocnienia waszej więzi. Amerykańskie badania potwierdziły, iż kontakt cielesny aktywizuje wytwarzanie oksytocyny – substancji neurochemicznej, która zespala pary ze sobą. Wynik jest oczywisty: częściej zaczynasz mieć niegrzeczne myśli.
2. Wyjdź na słońce

Godzina spędzona na słońcu może podnieść ilość testosteronu (najważniejszego męskiego hormonu) w twoim ciele aż o 69 % – do takiego wniosku doszli badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego. W dodatku promienie słoneczne obniżają poziom melatoniny, hormonu, który obniża płodność i apetyt na seks. Opalanie w solarium też tak działa.
3. Organizuj romantyczne seanse filmowe

Według naukowców z Uniwersytetu Michigan oglądanie romansów może doprowadzić do tego, iż mężczyzna będzie bardziej romantyczny i troskliwy. Ustalili oni, iż filmy romantyczne podnoszą poziom progesteronu – hormonu odpowiedzialnego za przyrost libido – aż o 10 %. Najtrudniejszym twoim zadaniem będzie odszukanie takiego filmu, w czasie którego uda ci się nie usnąć.
4. Często ziewaj
Ziewanie oraz erekcje są kontrolowane przez ten sam związek chemiczny: tlenek azotu. Ziewając, przygotowujesz magistrale neurochemiczne, dzięki którym podołasz zadaniom łóżkowym, gdy zajdzie tego rodzaju potrzeba. Oprócz tego ziewanie sprawia, iż czujesz się odprężony, a do twojego penisa przypływa większa dawka krwi.

5. Pij sok z owocu granatu
Na co dzień spożywaj szklankę soku z granatu. Badania zrealizowane na Uniwersytecie Kalifornijskim dowiodły, potencja
że owoc ten powiększa przepływ krwi do twojego narządu płciowego. Prócz tego powoduje, że całujesz bardziej namiętnie.
6. Wąchaj wanilię

Zapach wanilii skutecznie intensyfikuje przepływ krwi do penisa – tak mówią badacze z Fundacji Leczenia Smaku i Węchu w Chicago. Wanilia zwiększa emitowanie fal alfa w mózgu, które odprężają i pomagają pozbyć się zahamowań. Struktura chemiczna wanilii jest podobna do dopaminy – substancji wytwarzanej w mózgu, która aktywuje podniecenie seksualne. Jasna sprawa, że nabywanie lodów waniliowych jest dużo mniej krępujące niż zaopatrywanie się w specyfiki na potencję.
7. Jedz lekko
Jeżeli mężczyzna je zbyt mało cynku, jego organizm produkuje mniej testosteronu. Zatem należałoby włączyć do diety wiele potraw mięsnych, orzechów, nabiału oraz pełnoziarnistych produktów piekarskich. Nie zapomnij również o witaminie C, która powiększa poziom oksytocyny w ciele i wspomaga pracę gruczołów płciowych.
8. Zerwij z nałogiem palenia

Nikotyna znajdująca się w wyrobach tytoniowych może wywołać zwężenie naczyń krwionośnych, hamując przepływ krwi do penisa. Pewne badanie dowiodło, że już dwa papierosy mogą sprawić, że erekcje będą bardziej miękkie. Nie zapominajmy także o innych negatywnych aspektach palenia, np. nieświeży oddech, żółte zęby oraz zmarszczenia skóry.
wiecej na naszej stronie tania viagra